TANIE MIESZKANIE WARSZAWA – JAK WYNAJĄĆ MIESZKANIE W STOLICY?

Opublikowano: 23-05-2019

Wróć do spisu artykułów


Przedstawiamy kilka złotych zasad, które sprawdziły się u nas i dzięki temu udało się znaleźć 3 pokojowe mieszkanie mieszkanie w sercu Warszawy za 2100zł. To naprawdę sukces, bo spokojnie mogłoby kosztować 2800zł!

  1. Określ dokładnie, czego szukasz

To pierwsza złota zasada, która pozwala na dużą oszczędność czasu i łatwiejsze filtrowanie ogłoszeń. Odpowiedz sobie na pytania – chcesz mieszkać sam czy może z kimś? Masz zamiar pracować na studiach? Lubisz nocne życie?

  • Jeśli chcesz pracować – wybierz mieszkanie z dobrym dojazdem do centrum lub do Mordoru.
  • Jeśli lubisz ciszę i spokój – omijaj centrum, postaw na Bielany, Ursynów, Mokotów.
  • Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie – wybierz mieszkanie blisko siłowni. Życie w Warszawie jest szybkie i męczące, w którym często brak miejsca na popołudniową aktywność fizyczną. Bliska odległość od siłowni zdecydowanie to ułatwia.
  • Jeśli masz samochód – zwróć uwagę czy jest miejsce parkingowe. A jeśli nie ma – popytaj na bliskich osiedlach – często w nowych apartamentowcach jest sporo wolnych miejsc, które można wynająć w atrakcyjnej cenie. U nas tak się udało :)

2. Powiedz znajomym, że szukasz mieszkania

Nic tak nie działa jak siła poleceń. Ktoś zna kogoś, kto zna kogoś innego i mieszkanie załatwione. Tak to jest w większości przypadków tanich mieszkań. Moje tanie mieszkanie, które wynajmowałam ponad rok za 1200zł oddałam koleżance tylko dlatego, że mi o tym powiedziała w odpowiednim czasie. Miało iść na sprzedaż, a dzięki temu, że Ania (buziaki!) głośno powiedziała, że szuka mieszkania, to dostała ładne mieszkanie, z bezpośrednim dojazdem do centrum w fajnej cenie.

3. Przeanalizuj dokładnie mapę Warszawy

Miałam z tym duży problem przyjeżdżając do Warszawy. Szukając mieszkania nie wiedziałam, gdzie najlepiej byłoby mi mieszkać a Wola brzmiała jak odległa kraina z kompletnym brakiem dojazdu do najważniejszych punktów. Teraz wiem, że najlepiej spojrzeć na mapę Warszawy, na to, gdzie jest metro i użyć aplikacji Jak Dojadę, która pozwoli nam sprawdzić dojazd z potencjalnego mieszkania do centrum czy stacji metra.

Posłużę się tutaj grafiką, która dobrze obrazowała moje wyobrażenie Warszawy

tanie mieszkanie warszawa

4. Uważaj na oszustów

A tych niestety jest niemało. Szczególnie dużo jest ogłoszeń, w których oferowane są piękne mieszkania za podejrzanie niską cenę. Tutaj przykładowe:

tanie mieszanie warszawa

To przykład scamowej oferty, którą przed chwilą znalazłam na OLX. Jest ich naprawdę bardzo dużo. Kiedyś widząc takie ogłoszenie dzwoniłam, pisałam smsy i bombardowałam wiadomościami na olx. Parę osób nadziało się już na płatne oglądania mieszkania, więc warto uważać. Tutaj zdradza niska cena, data dołączenia Pana Marcina i charakterystyczny sposób zapisu numeru telefonu.

4. Skorzystaj z grup na Facebooku

Tam zawsze jest najwięcej ogłoszeń, ale też najwięcej osób tam szuka, szczególnie młodych. Grupy, do jakich musicie się zapisać.

Przydatne są też portale dotyczące nieruchomości, gdzie precyzyjnie możesz zamieścić ogłoszenie a propos tego czego dokładnie poszukujesz, jak nasz www.up-to-you.pl ;-)

Kiedy najlepiej szukać? Na pewno czerwiec, lipiec, sierpień. Najgorszy wrzesień i październik.

Pochwalcie się koniecznie jak udało Wam się znaleźć wymarzone mieszkanie;) A może ciągle szukacie? Jeśli tak, to trzymam kciuki!

*żródło: czynnikipierwsze.comTa strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Facebook